Fort Myers Florida

byl založen v roce 1886. Město získalo své jméno podle Abrahama Myerse, jenž v průběhu Seminolských válek pomáhal znovu postavit vojenskou pevnost. Více než čtyřicet zim strávil ve Fort Myers vynálezce Thomas Edison a také díky tomu je město silně kulturně založené. Přestože jeho populace je asi pouze třetinová proti Cape Coral, pořád toto město nabízí více pracovních příležtostí a možnosti k zábavě než jeho větší bratr.

Fort Myers protíná dálnice I-75 která jej spojuje s Miami 150 mil na jih a s Tampou 120 mil na sever. Město se proti Cape Coralu může pochlubit historickým centrem města, které ovšem zklame milovníky historie z Evropy zvyklé na památky staré staletí. V parku Centennial si na fontáně prohlédnete sochy Thomase Edisona, Henryho Forda a Harvey Firestonea. Za návštěvu stojí i zimní usedlosti Edisona a Forda, nabízejí nahlédnutí do dílen obou mužů. V centru města je několik velmi dobrých restaurací a nočních klubů.

Městem také vede US 41 což bývalá jediná spojovací cesta s Tampou a Miami před vybudováním dálnice I-75. Ve Fort Myers je velké množství hotelů, proto zde nenajdete domy na krátkodobý pronájem jako na Cape Coralu.Většina lidí se však dlouho nezastavuje a pokračuje až na Fort Myers Beach, patnáct mil na jih, popřípadě na ostrovy Sanibel a Captiva v podobné vzdálenosti na západ od města.

Ubytování

Ceny ubytování ve Fort Myers a jeho okolí jsou poměrně nízké, ovšem platí to jen od května do poloviny prosince, kdy se ze standardních cen obvykle strhává 30-60 procent. Kdo nemá peněz nazbyt, může se poohlédnout severně od centra u řetězových motelů na US-41, popřípadě na plážích na bulváru Estero lemovaném motely.

Stravování

I přesto že je Fort Myers bráno spíše jako historické město, najdete zde několik dobrých restaurací.

  • Liquid Café – dobrá káva, skvělé dorty, sendviče, saláty, večer můžete ochutnat různé druhy piva
  • Origami – skvělé sushi
  • Cru – skvělé steaky, mořské plody, dobré drinky...

Užitečné informace

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW