Jídlo a pítí na Floridě

Od burgeru po dary moře, nápadité pokrmy pestré koktejly a subtropické prostředí. Stejně jako směsice národů a kultur Floridy je i její kuchyně rozmanitá. Čeká vás zde prostě vše. Američané navštěvují restaurace podstatně častěji než my – na snídaně, obědy i večeře. Mnozí Američané milují mexickou a mexicko-texaskou kuchyni, ale kubánská kuchyně je opravdový objev. Znatelně se odlišuje od všech ostatních kuchyní Latinské Ameriky.

Ve většině hotelů na Floridě podávají continental breakfast, sestávající z kávy, toastu a pečiva. Typická americká snídaně se skládá z opékaných brambor, šunky, klobásky nebo plátku slaniny, volského oka nebo míchaných vajec, a pokud snídáte raději sladčeji, potom z lívanců se sirupem. K tomu všemu se většinou podává neomezené množství kávy. Obědy bývají v Americe většinou skromnější. Malý hlad zaženete na Floridě v množství menších restaurací a občerstvení, zejména na pobřeží.

Hlavním jídlem dne je na Floridě večeře. Četné restaurace nabízejí od 17 hodin výhodné speciality. V populárních rybích restauracích mají každý den jiný catch of the day čili úlovek dne. K nejznámějším patří chňapal červený, tuňák, mečoun a různé druhy makrel jako dolfin a cero. Nechybějí tu však ani steakhouses.

Podávat alkohol osobám mladším 21 let je zakázáno. V obchodech, ale i v barech, nočních klubech a na diskotékách se kontrolují doklady. Alkoholické nápoje jsou rovněž zakázány na plážích, v parcích a v automobilech.

Pivo, víno a lehčí alkoholické nápoje koupíte v každém supermarketu. Tvrký alkohol se prodává pouze ve speciálních prodejnách tzv. liquor stores.

 
Aventura Mallt Bimini Bay Lombard Odier pictet Mercedes Benz Bollettieri BMW